شما به عنوان تاجر و بازرگان که در زمینه صادرات خشکبار فعالیت می کنید باید به خوبی در مورد مراحل صادرات این کالا اطلاعات بیشتری داشته باشید. مراحل متنوعی برای صادرات این کالا وجود دارد که اگر شما هر یک از انواع این مراحل را به درستی انجام ندهید بدون شک روند صادرات شما با مشکل مواجه می شود. بنابراین باید به خوبی هر یک از مراحل را درنظر داشته باشید تا ایرادی در روند کارها به وجود نیاید. برای اینکه صادرات کالای مورد نظر شما به درستی انجام شود می توانید با شرکت های بازرگانی که در این زمینه تخصص بیشتری دارند مشورت کنید.

کارشناسان شرکت های بازرگانی به خوبی می توانند شما را برای صادرات خشکبار راهنمایی کنند. تاجران و بازرگانان زیادی هستند که در این زمینه فعالیت می کنند و سود خوبی از فروش کالاهای خود به دست می آوردند. کشور روسیه از آن دسته کشورهایی می باشد که حجم زیادی  از این کالا را درخواست می کند و شما می توانید سود خوبی به عنوان بازرگان و تاجر از صادرات این کالا به کشور روسیه دریافت کنید. تنها کافی است که به خوبی در مورد مراحل صادرات این کالا اطلاعات لازم را داشته باشید تا بتوانید موفقیت لازم را به دست آورید

 

اینکه شما قادر باشید مراحل صادرات خشکبار را به درستی انجام دهید اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر به خوبی با این مراحل آشنایی ندارید بهتر است که با کارشناسان مشورت کنید، ولی به طور کلی باید بدانید این مراحل به دسته بندی های متنوع تقسیم بندی می شود که عبارت می باشد از :

  1. بازاریابی خشکبار :

پیش از اینکه صادرات خشکبار را آغاز کنید باید به درستی بازاریابی آن را انجام دهید. دقت داشته باشید که مشتریان زیادی در این کشور حضور دارند و شما می توانید یکی از آنها را که قیمت بهتری به شما ارائه می دهد را انتخاب کنید. شما باید قیمت مناسبی را برای صادرات این کالا ارائه دهید تا نسبت به رقبای شما مناسب تر باشد. در این صورت مشتریان شما روز به روز افزایش پیدا می کند. اگر شما به خوبی با مشتریان روسیه ای آشنایی ندارید، بهتر است با کارشناسان شرکت های بازرگانی مشورت کنید تا بهترین مشتریان را به شما معرفی کنند.

  1. بسته بندی خشکبار :

یکی از مهمترین و اصلی ترین نکاتی که زمان صادرات خشکبار اهمیت زیادی دارد بسته بندی خشکبار می باشد. اینکه مشتریان با بهترین بسته بندی کالاهای خود را دریافت کنند مهم است و شما برای اینکه فروش بیشتری داشته باشید باید به خوبی بسته بندی ها کالا را انجام دهید. برخی از انواع خشکبارها که در طول مسیر ارسال دچار آسیب می شوند باید بسته بندی هایی با کیفیت بالا داشته باشند. شما بهتر است به خوبی هر یک از آنها را از هر نظر بررسی کنید تا بهترین نمونه را برای صادرات آماده سازید. مشتریان به خوبی نوع بسته بندی خشکبار را مورد بررسی قرار می دهند و در صورتی که نوع آن مشکل داشته باشد دیگر کالایی به شما سفارش نمی دهند و در صورت آسیب رسیدن به خشکبار آن را به شما پس می دهند.

. انتخاب شیوه ارسال خشکبار :

یکی از دیگر مراحلی که باید برای صادرات این کالا در نظر داشته باشید این است که شیوه ارسال آن را انتخاب کنید. شما برای این مرحله باید به خوبی با مشتریان خود مشورت کنید تا بهترین شیوه را به شما معرفی کند. انتخاب کردن این شیوه که شما به صورت زمینی، هوایی و یا کشتی بار را ارسال کنید بسته به نظر مشتری است که شیوه را انتخاب می کند. آن دسته از انواع خشکبارهایی که زود فاسد می شوند را شما بهتر است با سریع ترین روش ممکن به کشور روسیه ارسال کنید.

  1. ارسال فاکتور پروفرما :

از دیگر مراحل مهم برای صادرات خشکبار به کشور روسیه این است که فاکتور پروفرما را به مشتریان خود تحویل دهید. در این فاکتور هر یک از اطلاعاتی که مربوط به خریدار و فروشنده می باشد را باید وارد کنید. هر دو باید به خوبی اطلاعات روی فاکتور را مشاهده کرده و آن را امضاء کنند. در این فاکتور شما باید اطلاعاتی که مربوط به قیمت خشکبار، نوع خشکبار، هزینه ارسال، بسته بندی خشکبار، شیوه ارسال خشکبار  و …. می باشد را وارد کنید. اگر این اطلاعات با بار ارسال شده شما مطابقت های لازم را نداشته باشد، مشتری می تواند آن را به شما پس دهد. بنابراین بهتر است ارسال خشکبار را بر اساس اطلاعاتی که در فاکتور وارد کرده اید انجام دهید.

  1. ارسال کالا و ارائه مجوز :

بعد از اینکه شما بسته های خشکبار را آماده کردید باید از سازمان ها و ارگان های مشخص شده مجوز آن را دریافت کنید. بعد از دریافت آنها را بهتر است به گمرک تحویل دهید تا به خوبی مورد بررسی قرار گیرد و بار شما صادر شود.

مراحل صادرات خشکبار به روسیه

Write A Comment