How is sun dried raisin prepared and what are its properties

How is sun dried raisin prepared and what are its properties

با استفاده از انواع انگورهای رسیده و با کیفیت شما می توانید کشمش آفتابی را تولید کنید. شما بدون اینکه هیچ افزودنی به آن اضافه کنید می توانید آن را تولید کرده و در حجم زیادی به کشورهای خارجی ارسال نمایید. کشور روسیه حجم زیادی از این خوراکی را در دسته بندی های مشخص شده از کشور ایران درخواست می نماید که شما به عنوان تاجر و بازرگان می توانید سود خوبی از فروش آن به کشور روسیه به دست آورید. برای صادرات این خوراکی به روسیه بهتر است به درستی مدارک و مجوزهای صادراتی آن را دریافت کنید.

اینکه شما با روش تولید کشمش آفتابی و خواص آن آشنایی داشته باشید اهمیت بسیار زیادی دارد. چرا که از این طریق می توانید به راحتی این خوراکی را با استفاده از انواع انگور تهیه کنید و به فروش برسانید. در صورتی که شما مقدار زیادی انگور را می خواهید برای تولید این خوراکی مورد استفاده قرار دهید، بهتر است اصولی تر پیش بروید. در ادامه برخی از مهمترین نکات که در مورد تولید این خوراکی وجود دارد و خواص آن را به خوبی توضیح می دهیم تا اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید.

طرز تهیه کشمش آفتابی :

برای تولید کشمش آفتابی باید انگورها را که به صورت خوشه ای هستند به طناب آویزان کنید و آنها را به صورت مستقیم زیر نور آفتاب قرار دهید. شما هر انگوری را برای تولید می توانید مورد استفاده قرار دهید و تفاوتی ندارد که چه انگوری باشد. در این روش بسته به میزان و شدت آفتاب منطقه ای که در دسترس دارید احتمال دارد که خشک شدن انگورها 15 تا 20 روز زمان ببرد. بعد از آن حبه های انگور به خوبی خشک می شوند. یکی از مهمترین نکاتی که برای خشک کردن انگورها اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به آن دقت داشته باشید این است که آنها را در محیطی به دور از آلودگی قرار دهید تا آلوده نشود.

بعد از اینکه یک هفته زمان گذشت شما باید قسمت بالایی حبه ها را به خوبی و آرامی جدا کنید تا از این طریق قسمت های دیگر به خوبی خشک شوند. رنگ کشمش آفتابی تهیه شده با استفاده از این روش سبز و یا مایل به قهوه ای می باشد. شما باید در این روش آن دسته از انگورهایی که خشک شده اند را از ساقه جدا کنید و آنها را در یک محیطی که خشک و خنک شده اند به خوبی نگهداری کنید.

یکی از مهمترین مواردی که در این مورد اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید این است که نور خورشید امکان دارد ویتامین های انگور را از بین ببرد. به همین دلیل از روش های دیگری که جایگزین نور خورشید است هم می توانید استفاده کنید. به طور کلی استفاده از نور خورشید طبیعی تر می باشد و از گذشته هم مورد استفاده قرار می گرفته است.

کشمش آفتابی یا sun dry چگونه تهیه می شود و خواص آن چیست؟

خواص کشمش آفتابی :

برخی از مهمترین و اصلی ترین خواصی که کشمش آفتابی دارد و شما باید با آن آشنایی داشته باشید عبارت می باشد از :

  1. جوان سازی پوست صورت :

از آنجایی که آنتی اکسیدان ها و پلی فنون های زیادی در این خوراکی وجود دارد باید بدانید که جهت کلاژن سازی پوست می توانید از آن به صورت روزانه استفاده کنید. شما برای درمان کردن چین و چروک های صورت تان و پاک سازی پوست می توانید در رژیم غذایی خود این خوراکی را به صورت روزانه قرار دهید.

  1. آکنه و جوش صورت :

پتاسیم و منیزیم یکی از اصلی ترین و مهمترین مواد معدنی می باشد که کشمش آفتابی دارد. شما با استفاده از این خوراکی می توانید مقدار زیادی از آکنه ها و جوش های روی صورت خود را به خوبی از بین ببرید. شما برای سم زدایی کبد هم می توانید این خوراکی را استفاده کنید.

  1. ضد آفتاب طبیعی :

آنتی اکسیدان هایی که در این خوراکی وجود دارد به عنوان یک ضد آفتاب طبیعی عمل می کند و شما با استفاده از آن می توانید از پوست خود مراقبت نمایید تا نور خورشید آن را اذیت نکند.

  1. تقویت و افزایش رشد مو :

یکی از دیگر مزیت ها و خواص این خوراکی که شما باید از آن اطلاع داشته باشید این است که می توانید با استفاده از رشد موهای خود را تضمین کنید. فولیکول های مو زمانی که این ماده را دریافت کنند تا حد بسیار زیادی تقویت می شوند.

  1. درمان شوره سر و ریزش مو :

یکی از دیگر خواص کشمش آفتابی این است که شما با استفاده از آن می توانید ریزش مو و شوره سر را درمان کنید. آنتی اکسیدان های موجود در این خوراکی موجب می شود که سر و موهای شما تقویت شود که همین مورد برای بسیاری از افراد اهمیت دارد.

Write A Comment